Wspólnota bez Bram Mumon-kai została założona w 1983r.
Eiwa-Zendō (Sala Wiecznego Pokoju) jest głównym ośrodkiem Zen. Jest położone pośród natury w Szklarskiej Porębie.W Eiwa-Zendō ćwiczy się codziennie zazen. Do regularnego programu zazen należą także ćwiczenia weekendowe, jak również całotygodniowe sesshin, pod kierunkiem mistrza lub nauczyciela zen.

W Eiwa-Zendō ćwiczone są także drogi buddyjskie. Do Szklarskiej Poręby przyjeżdża regularnie grupa sui-boku-dō, aby ćwiczyć tu malowanie tuszem.
Na terenie ośrodka, na łące pod lasem stoi drewniana wiata yaza, gdzie można ćwiczyć zazen na świeżym powietrzu i pośród natury.

 

Przy Eiwa-Zendō znajduje się Dom Nehan – kolumbarium. Jest to buddyjski cmentarz urnowy który będzie ostatnim miejscem spoczynku członków Wspólnoty.

Ośrodek prowadzi mnich buddyjski, nauczyciel Zen Tōkaku Chizō, następca dharmy mistrza Sōtetsu Yūzen.
W Eiwa-Zendō grupa ćwiczących stara się wspólnie ćwiczyć i żyć na gruncie nauki Buddy Shakyamuniego.
Raz w miesiącu członkowie Wspólnoty mają możliwość brania udziału w >Kręgu Dharmy<. Omawiana jest na nim nauka buddyjska oraz odpowiednie przykłady urzeczywistnienia i zastosowania tej nauki w życiu codziennym.

Kto chce spróbować tej drogi rozwoju duchowego może w naszym ośrodku zen w Szklarskiej Porębie skorzystać z następujących form praktyki:

  1. udział w zazen (poniedziałki 19.00 – 21.00, czwartki 19.00 – 21.00, pierwsza i trzecia niedziela miesiąca 8.00 – 10.00)
  2. udział w warsztacie zen (1-dniowe ćwiczenie),
  3. udział w 3-dniowym ćwiczeniu weekendowym lub 7-dniowej sesshin

Aby wziąć udział w tych formach praktyki trzeba wcześniej skontaktować się telefonicznie - 513 365 314.

Wprowadzenie do praktyki dla osób przychodzących pierwszy raz w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 18.00. Należy zabrać wygodny i niejaskrawy strój do siedzenia. Zgłoszenie telefoniczne obowiązkowe.


Adresy:
Eiwa-Zendō
ul. Podsudecka 3
58-580 Szklarska Poręba
tel. 513 365 314

mumon-kai@o2.pl


Domek Herbaciany

Dom Nehan (Kolumbarium)

Wiata do siedzenia „Gniazdo Smoka”

Biblioteka

Członkowie Wspólnoty

Bonsai

.